DELANCEY GB ALPINE CHAMPIONSHIPS 2019
07 April 2019
NJC Giant Slalom - Ladies - Run 2
Tignes (FRA)
more
Lognan
-
Giant Slalom
Weather
Snow:
Weather:
Temp Start:
-0,1° C
Temp Finish:
0° C
Race Info
Homologation:
9474/01/10
Start:
2405m
Finish:
2105m
Length:
-
Gates:
Start Time:
-
Live
Start List
Ranking
Live
BIB
NAME
NATION
CLUB
CATEGORY
Run
53
SULLIVAN Ella
GBR
BSA
U18
01:17.71
49
LYNCH Annmarie
IRL
U18
01:17.88
51
GORRINGE Cerys
GBR
DRA
U21
DNS
48
ORCHARD Ellie
GBR
BSA
U18
01:13.59
54
CAREMANS Jana
BEL
U18
01:14.93
1
PAU Nuria
ESP
U30
01:04.62
6
BROWN Cara
GBR
SSC
U30
01:05.98
2
KANTOROVA Barbara
SVK
U30
01:05.47
4
SAGUEZ Coline
FRA
U21
DNF
3
BRUCE Abi
GBR
AMB
U21
01:07.42
18
BERTHOLIN Lara
FRA
Cs Tignes
U18
01:05.86
24
FOSTER Olivia
GBR
AMB
U18
01:06.85
21
DANIELS Daisi
GBR
BSA
U18
DNF
15
VILA Silvia
ESP
U30
DNF
9
PERRIER Julie
FRA
C.S VAL D Isere
U21
DNF
13
TOMKINSON Lily
AUS
U30
DNS
17
VUILLERME Brunhilde
FRA
S.C peisey vallandry
U21
01:08.29
25
SAGLIA Mia
FRA
Cs Val d isere
U18
01:08.03
23
CLARK Rebecca
USA
U21
01:08.49
27
JACKSON Lois
GBR
EVO
U18
01:09.88
37
GRAY Hannah
GBR
ATC
U21
01:09.25
32
STUART Katie
GBR
AMB
U18
DNF
31
GOULET Beatrice
FRA
U18
DNF
36
DEMOLIS Marie
FRA
U18
01:08.87
46
PYROZHKO Kateryna
UKR
U18
DNF
41
HORTON Siena
GBR
AMB
U18
01:09.99
38
STRUTHERS Ciorstaidh
GBR
AMB
U18
01:10.67
43
CHASTNEY Rebecca
GBR
BSA
U18
01:10.58
35
NG Arabella Caroline Yili
HKG
U18
DNF
47
LANDER Isabelle
GBR
BSA
U18
DNF
44
KARAVASILI Zoe
GBR
BSA
U30
01:13.32
42
POTTER Shannon
GBR
EXL
U18
01:10.97
40
POWELL DOOLEY Elsa
GBR
BSA
U21
DNF
50
NICOL Katy
GBR
K
U18
01:13.71
52
DARE Zoe
GBR
K
U18
01:13.66
Start List
NO
BIB
NAME
NATION
CLUB
CATEGORY
Run 1
Diff 1
RK1
Run 2
Diff 2
RK2
TOTAL
1
52
DARE Zoe
GBR
K
U18
01:06.68
+10.64
30
01:13.66
+09.03
19
02:20.34
2
50
NICOL Katy
GBR
K
U18
01:06.03
+09.98
29
01:13.71
+09.08
20
02:19.74
3
40
POWELL DOOLEY Elsa
GBR
BSA
U21
01:05.81
+09.77
28
DNF
DNF
4
42
POTTER Shannon
GBR
EXL
U18
01:05.20
+09.15
27
01:10.97
+06.35
16
02:16.17
5
44
KARAVASILI Zoe
GBR
BSA
U30
01:05.01
+08.97
26
01:13.32
+08.70
17
02:18.34
6
47
LANDER Isabelle
GBR
BSA
U18
01:04.74
+08.69
25
DNF
DNF
7
35
NG Arabella Caroline Yili
HKG
U18
01:03.73
+07.69
24
DNF
DNF
8
43
CHASTNEY Rebecca
GBR
BSA
U18
01:03.37
+07.33
23
01:10.58
+05.96
14
02:13.96
9
38
STRUTHERS Ciorstaidh
GBR
AMB
U18
01:03.17
+07.13
22
01:10.67
+06.04
15
02:13.85
10
41
HORTON Siena
GBR
AMB
U18
01:02.01
+05.96
21
01:09.99
+05.37
13
02:12.01
11
46
PYROZHKO Kateryna
UKR
U18
01:01.90
+05.86
20
DNF
DNF
12
36
DEMOLIS Marie
FRA
U18
01:01.54
+05.50
19
01:08.87
+04.24
10
02:10.42
13
31
GOULET Beatrice
FRA
U18
01:01.17
+05.13
18
DNF
DNF
14
32
STUART Katie
GBR
AMB
U18
01:01.00
+04.95
17
DNF
DNF
15
37
GRAY Hannah
GBR
ATC
U21
01:00.80
+04.76
16
01:09.25
+04.62
11
02:10.05
16
27
JACKSON Lois
GBR
EVO
U18
01:00.79
+04.74
15
01:09.88
+05.25
12
02:10.67
17
23
CLARK Rebecca
USA
U21
01:00.27
+04.22
14
01:08.49
+03.86
9
02:08.76
18
25
SAGLIA Mia
FRA
Cs Val d isere
U18
01:00.21
+04.17
13
01:08.03
+03.41
7
02:08.25
19
17
VUILLERME Brunhilde
FRA
S.C peisey vallandry
U21
01:00.02
+03.98
12
01:08.29
+03.66
8
02:08.32
20
13
TOMKINSON Lily
AUS
U30
59.22
+03.18
11
DNS
DNS
21
9
PERRIER Julie
FRA
C.S VAL D Isere
U21
58.90
+02.85
10
DNF
DNF
22
15
VILA Silvia
ESP
U30
58.24
+02.19
9
DNF
DNF
23
21
DANIELS Daisi
GBR
BSA
U18
58.20
+02.15
8
DNF
DNF
24
24
FOSTER Olivia
GBR
AMB
U18
58.08
+02.03
7
01:06.85
+02.23
5
02:04.94
25
18
BERTHOLIN Lara
FRA
Cs Tignes
U18
58.01
+01.97
6
01:05.86
+01.24
3
02:03.88
26
3
BRUCE Abi
GBR
AMB
U21
57.86
+01.81
5
01:07.42
+02.79
6
02:05.28
27
4
SAGUEZ Coline
FRA
U21
57.31
+01.27
4
DNF
DNF
28
2
KANTOROVA Barbara
SVK
U30
56.84
+00.79
3
01:05.47
+00.85
2
02:02.31
29
6
BROWN Cara
GBR
SSC
U30
56.54
+00.49
2
01:05.98
+01.36
4
02:02.52
30
1
PAU Nuria
ESP
U30
56.04
0.00
1
01:04.62
0.00
1
02:00.67
31
54
CAREMANS Jana
BEL
U18
01:06.75
+10.71
31
01:14.93
+10.30
21
02:21.69
32
48
ORCHARD Ellie
GBR
BSA
U18
01:07.20
+11.16
32
01:13.59
+08.96
18
02:20.79
33
51
GORRINGE Cerys
GBR
DRA
U21
01:08.19
+12.15
33
DNS
DNS
34
49
LYNCH Annmarie
IRL
U18
01:08.84
+12.79
34
01:17.88
+13.26
23
02:26.73
35
53
SULLIVAN Ella
GBR
BSA
U18
01:11.09
+15.04
35
01:17.71
+13.08
22
02:28.80
Event Ranking
RNK
BIB
NAME
NATION
CLUB
CATEGORY
Run 1
Run 2
TOTAL
DIFF
1
1
PAU Nuria
ESP
U30
56.04
01:04.62
02:00.67
0.00
2
2
KANTOROVA Barbara
SVK
U30
56.84
01:05.47
02:02.31
+01.64
3
6
BROWN Cara
GBR
SSC
U30
56.54
01:05.98
02:02.52
+01.85
4
18
BERTHOLIN Lara
FRA
Cs Tignes
U18
58.01
01:05.86
02:03.88
+03.21
5
24
FOSTER Olivia
GBR
AMB
U18
58.08
01:06.85
02:04.94
+04.27
6
3
BRUCE Abi
GBR
AMB
U21
57.86
01:07.42
02:05.28
+04.60
7
25
SAGLIA Mia
FRA
Cs Val d isere
U18
01:00.21
01:08.03
02:08.25
+07.58
8
17
VUILLERME Brunhilde
FRA
S.C peisey vallandry
U21
01:00.02
01:08.29
02:08.32
+07.65
9
23
CLARK Rebecca
USA
U21
01:00.27
01:08.49
02:08.76
+08.09
10
37
GRAY Hannah
GBR
ATC
U21
01:00.80
01:09.25
02:10.05
+09.38
11
36
DEMOLIS Marie
FRA
U18
01:01.54
01:08.87
02:10.42
+09.75
12
27
JACKSON Lois
GBR
EVO
U18
01:00.79
01:09.88
02:10.67
+10.00
13
41
HORTON Siena
GBR
AMB
U18
01:02.01
01:09.99
02:12.01
+11.34
14
38
STRUTHERS Ciorstaidh
GBR
AMB
U18
01:03.17
01:10.67
02:13.85
+13.17
15
43
CHASTNEY Rebecca
GBR
BSA
U18
01:03.37
01:10.58
02:13.96
+13.29
16
42
POTTER Shannon
GBR
EXL
U18
01:05.20
01:10.97
02:16.17
+15.50
17
44
KARAVASILI Zoe
GBR
BSA
U30
01:05.01
01:13.32
02:18.34
+17.67
18
50
NICOL Katy
GBR
K
U18
01:06.03
01:13.71
02:19.74
+19.07
19
52
DARE Zoe
GBR
K
U18
01:06.68
01:13.66
02:20.34
+19.67
20
48
ORCHARD Ellie
GBR
BSA
U18
01:07.20
01:13.59
02:20.79
+20.12
21
54
CAREMANS Jana
BEL
U18
01:06.75
01:14.93
02:21.69
+21.01
22
49
LYNCH Annmarie
IRL
U18
01:08.84
01:17.88
02:26.73
+26.05
23
53
SULLIVAN Ella
GBR
BSA
U18
01:11.09
01:17.71
02:28.80
+28.13
8
DERKS Kiara
NED
U18
DNS
DNS
22
RAISSON Lila
FRA
Sc Les arcs
U18
DNS
DNS
5
WOODWARD Sarah
GBR
AMB
U18
DNF
DNF
7
ANDERSON Jessica
GBR
AMB
U21
DNF
DNF
10
CLISSOLD Honor
GBR
EVO
U30
DNF
DNF
11
TRUDEAU Brianna
USA
U21
DNF
DNF
12
GANDARIAS Sofia
ESP
U30
DNF
DNF
14
MIQUEL Mirentxu
ESP
U21
DNF
DNF
16
MIQUEL Patricia
ESP
U21
DNF
DNF
19
VAZQUEZ Mireia
ESP
U21
DNF
DNF
20
WILSON Mckenna
USA
U21
DNF
DNF
26
RITCHIE Nicole
GBR
GSR
U30
DNF
DNF
28
DILWORTH Lucinda
GBR
BSA
U21
DNF
DNF
29
MONNET Alicia
FRA
Cs Tignes
U18
DNF
DNF
30
BUTCHER Jazmine
GBR
BSA
U30
DNF
DNF
33
VACHERON Clea
FRA
Cs Tignes
U18
DNF
DNF
34
SCOTT Soneva
GBR
BSA
U18
DNF
DNF
39
BAILEY Kathryn
GBR
BSA
U21
DNF
DNF
45
BINGLE-WILLIAMS Lucy
GBR
U21
DNF
DNF
55
KING Audrey Alice
HKG
U18
DNF
DNF
13
TOMKINSON Lily
AUS
U30
59.22
DNS
DNS
51
GORRINGE Cerys
GBR
DRA
U21
01:08.19
DNS
DNS
4
SAGUEZ Coline
FRA
U21
57.31
DNF
DNF
9
PERRIER Julie
FRA
C.S VAL D Isere
U21
58.90
DNF
DNF
15
VILA Silvia
ESP
U30
58.24
DNF
DNF
21
DANIELS Daisi
GBR
BSA
U18
58.20
DNF
DNF
31
GOULET Beatrice
FRA
U18
01:01.17
DNF
DNF
32
STUART Katie
GBR
AMB
U18
01:01.00
DNF
DNF
35
NG Arabella Caroline Yili
HKG
U18
01:03.73
DNF
DNF
40
POWELL DOOLEY Elsa
GBR
BSA
U21
01:05.81
DNF
DNF
46
PYROZHKO Kateryna
UKR
U18
01:01.90
DNF
DNF
47
LANDER Isabelle
GBR
BSA
U18
01:04.74
DNF
DNF