AMBITION CHAMPIONSHIPS 2018
06 January 2018
U14/U16/U18/U21/SEN Cup Giant Slalom - Run 2
Hinterreit (AUT)
more
Hinterreith West
-
Giant Slalom
Weather
Snow:
Fresh and soft
Weather:
Overcast and foggy
Temp Start:
4° C
Temp Finish:
3° C
Race Info
Homologation:
9956/12/10
Start:
1180m
Finish:
955m
Length:
-
Gates:
29 (27)
Start Time:
12:15 (local)
Unofficial Results. Prize giving will be on Sunday 7th about 30 minutes after the races have finished.
Live
Start List
Ranking
Live
BIB
NAME
NATION
GENDER
CLUB
CATEGORY
Run
143
TROUP Kieran
GBR
M
AMB
U18
47.92
144
VRIJ Julian
NED
M
U18
DNS
146
EVERS Ezra
NED
M
U18
53.98
145
VERVOORT Max
NED
M
SEN
54.02
134
JEYNES ELLIS Alistair
GBR
M
BLG
U16
01:03.05
136
VAN LEEUWEN Joas
NED
M
U16
DNF
121
PARKER-SWIFT Jack
GBR
M
DHO
U16
01:00.21
116
O'BRIEN Seamus
GBR
M
EVO
U16
50.29
117
GALMARINI Josh
GBR
M
U16
51.26
118
CASE Toby
GBR
M
AMB
U16
50.39
126
HUISMAN MURO Kaylan
GBR
M
AMB
U16
DNF
135
VD HEUVEL Kaj
NED
M
U16
51.34
132
VAN WINDEN Niels
NED
M
U16
50.26
138
RAMPTON Thomas
GBR
M
EVO
U16
52.06
133
WATERMAN Sam
NED
M
U16
DNF
140
DE RUITER Thijmen
NED
M
U16
56.64
122
ALDRIDGE-BATE William
GBR
M
SPR
U16
56.35
119
DAVIES Alex
GBR
M
JRS
U16
54.98
124
HALL Alistair
GBR
M
ATC
U16
54.20
129
TUBBS Charlie
GBR
M
PRE
U16
55.20
125
MCINTYRE Scott
GBR
M
BSC
U16
56.06
142
BESSELAAR Tobias
NED
M
U16
54.89
88
UPTON Jack
GBR
M
AMB
U14
51.84
89
PYE Ryan
GBR
M
ATC
U14
DNF
90
KADRNKA Markus
GBR
M
SPR
U14
DNF
91
ALDRIDGE-BATE Charlie
GBR
M
SPR
U14
DNF
92
METHERINGHAM Zachary
GBR
M
EVO
U14
DNF
93
MCINTYRE Ross
GBR
M
BSC
U14
01:04.18
94
BAGGALEY Fraser
GBR
M
ATC
U14
57.87
95
WHITEHEAD Marlon
GBR
M
U14
01:03.09
96
ALDRIDGE-BATE Ben
GBR
M
SPR
U14
57.27
97
SPAARGAREN Thiemen
NED
M
U14
01:00.60
98
HODGE Ryrie
GBR
M
U14
01:00.06
99
MCCOOL Luke
GBR
M
U14
59.16
100
LENNOX William
GBR
M
ASC
U14
DNF
101
AUSTIN Theo
GBR
M
PRE
U14
59.15
102
SMITH Nathan
GBR
M
AMB
U14
56.27
103
SUTTORP Olivier
NED
M
U14
01:01.81
104
WOOLLEY Kieran
GBR
M
EVO
U14
52.97
105
SMITH Roli
GBR
M
ATC
U14
56.09
106
BIDWELL Fergus
GBR
M
PRE
U14
DNS
107
BLYTH Ruaridh
GBR
M
SSC
U14
53.29
108
PARKER Travis
GBR
M
AMB
U14
54.68
109
HUTCHINGS Daniel
GBR
M
PRE
U14
01:07.09
110
FENIJN Floris
NED
M
U14
59.63
111
STANWAY Kayne
GBR
M
AMB
U14
53.96
112
BUNTON Ryan
GBR
M
PRE
U14
01:01.56
113
CHRISTIAANS Daan
NED
M
U14
DNS
114
NIJVELD Thijs
NED
M
U14
59.48
115
POTHOVEN Abel
NED
M
U14
58.74
87
HEIJDEMANN Roosmieke
NED
F
U18
54.22
83
STRUTHERS Ciorstaidh
GBR
F
AMB
U18
54.37
85
LYNCH Annmarie
GBR
F
DHO
U18
57.94
84
ATKINSON Molly
GBR
F
DHO
U18
01:01.79
72
FOSTER Sophie
GBR
F
AMB
U16
50.36
77
HORTON Siena
GBR
F
AMB
U16
51.21
75
SCRANAGE-HARRISON Eleanor
GBR
F
HEM
U16
51.24
71
CATLIN Glesni
GBR
F
AMB
U16
52.98
73
CLARKE Holly
GBR
F
U16
54.05
81
LEWANDOWSKI-KATZ Amélie
NED
F
U16
52.43
79
GRANT Andrena
GBR
F
ATC
U16
54.63
76
VESELY Miranda
GBR
F
U16
55.95
74
CHAPMAN Chloe
GBR
F
U16
59.34
80
DE CAESEMAEKER Enya
NED
F
U16
01:00.94
78
BREEN Ellen
GBR
F
SPR
U16
01:07.03
51
BRYER Lucy
GBR
F
SPR
U14
01:09.80
52
VESELY Ophelia
GBR
F
U14
58.13
53
PETERSON Lexie
GBR
F
JRS
U14
59.70
54
MARTIN Allegra
GBR
F
SPR
U14
56.83
55
HOLMAN Louise
GBR
F
ATC
U14
01:03.53
56
JOVANOVICH Rose
GBR
F
SPR
U14
01:13.07
57
MANN Madeleine
GBR
F
AMB
U14
58.04
58
WAKEFORD Isabella
GBR
F
DHO
U14
DNF
59
LAM Noa
NED
F
U14
51.44
60
GIBSON Sophie
GBR
F
AMB
U14
56.37
61
GERZON Femke
NED
F
U14
DNS
62
ALLAN Phoebe
GBR
F
ATC
U14
58.56
63
PETIT Claire
NED
F
U14
DNS
64
KAMALY-ASL Anna
GBR
F
JRS
U14
55.29
65
DE BLAEIJ Zoë
NED
F
U14
01:01.23
66
DONNERS Evy
NED
F
U14
DNS
67
THOMPSON Niamh
GBR
F
EVO
U14
56.46
68
HALL Molly
GBR
F
GDN
U14
01:06.03
69
DUSSEAU Ella
NED
F
U14
56.14
70
BARTLETT Honor
GBR
F
AMB
U14
55.13
Start List
NO
BIB
NAME
NATION
GENDER
CLUB
CATEGORY
Run 1
Diff 1
RK1
Run 2
Diff 2
RK2
TOTAL
1
70
BARTLETT Honor
GBR
F
AMB
U14
54.25
+07.69
37
55.13
+07.21
28
01:49.38
2
69
DUSSEAU Ella
NED
F
U14
55.15
+08.59
43
56.14
+08.22
34
01:51.30
3
68
HALL Molly
GBR
F
GDN
U14
01:05.10
+18.54
74
01:06.03
+18.11
66
02:11.14
4
67
THOMPSON Niamh
GBR
F
EVO
U14
53.47
+06.91
34
56.46
+08.54
38
01:49.94
5
66
DONNERS Evy
NED
F
U14
DNS
DNS
DNS
6
65
DE BLAEIJ Zoë
NED
F
U14
01:00.60
+14.04
69
01:01.23
+13.30
58
02:01.83
7
64
KAMALY-ASL Anna
GBR
F
JRS
U14
56.67
+10.11
48
55.29
+07.36
30
01:51.96
8
63
PETIT Claire
NED
F
U14
DNS
DNS
DNS
9
62
ALLAN Phoebe
GBR
F
ATC
U14
DNS
58.56
+10.63
46
DNS
10
61
GERZON Femke
NED
F
U14
58.36
+11.79
59
DNS
DNS
11
60
GIBSON Sophie
GBR
F
AMB
U14
55.40
+08.84
45
56.37
+08.44
37
01:51.78
12
59
LAM Noa
NED
F
U14
49.22
+02.66
8
51.44
+03.51
10
01:40.66
13
58
WAKEFORD Isabella
GBR
F
DHO
U14
01:02.02
+15.46
72
DNF
DNF
14
57
MANN Madeleine
GBR
F
AMB
U14
55.64
+09.08
46
58.04
+10.11
44
01:53.69
15
56
JOVANOVICH Rose
GBR
F
SPR
U14
01:18.96
+32.40
78
01:13.07
+25.14
70
02:32.03
16
55
HOLMAN Louise
GBR
F
ATC
U14
01:01.61
+15.05
70
01:03.53
+15.60
64
02:05.14
17
54
MARTIN Allegra
GBR
F
SPR
U14
55.13
+08.56
42
56.83
+08.90
40
01:51.96
18
53
PETERSON Lexie
GBR
F
JRS
U14
59.00
+12.44
64
59.70
+11.78
53
01:58.71
19
52
VESELY Ophelia
GBR
F
U14
56.79
+10.22
50
58.13
+10.21
45
01:54.92
20
51
BRYER Lucy
GBR
F
SPR
U14
01:06.64
+20.08
77
01:09.80
+21.88
69
02:16.45
21
78
BREEN Ellen
GBR
F
SPR
U16
01:06.01
+19.45
76
01:07.03
+19.11
67
02:13.05
22
80
DE CAESEMAEKER Enya
NED
F
U16
59.43
+12.87
67
01:00.94
+13.02
57
02:00.38
23
74
CHAPMAN Chloe
GBR
F
U16
57.80
+11.24
55
59.34
+11.41
50
01:57.14
24
76
VESELY Miranda
GBR
F
U16
55.05
+08.49
41
55.95
+08.02
31
01:51.00
25
79
GRANT Andrena
GBR
F
ATC
U16
52.24
+05.68
25
54.63
+06.70
24
01:46.87
26
81
LEWANDOWSKI-KATZ Amélie
NED
F
U16
52.14
+05.58
24
52.43
+04.50
13
01:44.58
27
73
CLARKE Holly
GBR
F
U16
51.75
+05.19
23
54.05
+06.12
20
01:45.80
28
71
CATLIN Glesni
GBR
F
AMB
U16
50.48
+03.92
16
52.98
+05.06
15
01:43.47
29
75
SCRANAGE-HARRISON Eleanor
GBR
F
HEM
U16
50.33
+03.77
15
51.24
+03.32
7
01:41.57
30
77
HORTON Siena
GBR
F
AMB
U16
49.88
+03.32
11
51.21
+03.28
6
01:41.09
31
72
FOSTER Sophie
GBR
F
AMB
U16
49.23
+02.67
9
50.36
+02.43
4
01:39.59
32
84
ATKINSON Molly
GBR
F
DHO
U18
57.98
+11.42
56
01:01.79
+13.87
60
01:59.78
33
85
LYNCH Annmarie
GBR
F
DHO
U18
53.64
+07.08
35
57.94
+10.01
43
01:51.59
34
83
STRUTHERS Ciorstaidh
GBR
F
AMB
U18
52.27
+05.71
26
54.37
+06.45
23
01:46.65
35
87
HEIJDEMANN Roosmieke
NED
F
U18
51.31
+04.75
19
54.22
+06.29
22
01:45.53
36
115
POTHOVEN Abel
NED
M
U14
57.32
+10.76
54
58.74
+10.81
47
01:56.06
37
114
NIJVELD Thijs
NED
M
U14
59.13
+12.57
65
59.48
+11.56
51
01:58.62
38
113
CHRISTIAANS Daan
NED
M
U14
DNF
DNS
DNF
39
112
BUNTON Ryan
GBR
M
PRE
U14
58.28
+11.72
57
01:01.56
+13.63
59
01:59.84
40
111
STANWAY Kayne
GBR
M
AMB
U14
51.24
+04.68
18
53.96
+06.03
17
01:45.20
41
110
FENIJN Floris
NED
M
U14
57.29
+10.73
53
59.63
+11.71
52
01:56.92
42
109
HUTCHINGS Daniel
GBR
M
PRE
U14
01:05.66
+19.10
75
01:07.09
+19.17
68
02:12.76
43
108
PARKER Travis
GBR
M
AMB
U14
52.69
+06.13
30
54.68
+06.75
25
01:47.38
44
107
BLYTH Ruaridh
GBR
M
SSC
U14
53.22
+06.66
33
53.29
+05.37
16
01:46.52
45
106
BIDWELL Fergus
GBR
M
PRE
U14
DNS
DNS
DNS
46
105
SMITH Roli
GBR
M
ATC
U14
54.64
+08.08
39
56.09
+08.17
33
01:50.74
47
104
WOOLLEY Kieran
GBR
M
EVO
U14
DNF
52.97
+05.04
14
DNF
48
103
SUTTORP Olivier
NED
M
U14
59.96
+13.40
68
01:01.81
+13.88
61
02:01.77
49
102
SMITH Nathan
GBR
M
AMB
U14
53.90
+07.34
36
56.27
+08.35
35
01:50.18
50
101
AUSTIN Theo
GBR
M
PRE
U14
58.83
+12.26
63
59.15
+11.22
48
01:57.98
51
100
LENNOX William
GBR
M
ASC
U14
51.46
+04.90
20
DNF
DNF
52
99
MCCOOL Luke
GBR
M
U14
01:01.80
+15.24
71
59.16
+11.23
49
02:00.96
53
98
HODGE Ryrie
GBR
M
U14
59.38
+12.82
66
01:00.06
+12.14
54
01:59.45
54
97
SPAARGAREN Thiemen
NED
M
U14
58.49
+11.93
61
01:00.60
+12.68
56
01:59.10
55
96
ALDRIDGE-BATE Ben
GBR
M
SPR
U14
58.39
+11.83
60
57.27
+09.34
41
01:55.66
56
95
WHITEHEAD Marlon
GBR
M
U14
DSQ
01:03.09
+15.16
63
DSQ
57
94
BAGGALEY Fraser
GBR
M
ATC
U14
55.33
+08.77
44
57.87
+09.94
42
01:53.20
58
93
MCINTYRE Ross
GBR
M
BSC
U14
54.97
+08.40
40
01:04.18
+16.26
65
01:59.15
59
92
METHERINGHAM Zachary
GBR
M
EVO
U14
50.64
+04.08
17
DNF
DNF
60
91
ALDRIDGE-BATE Charlie
GBR
M
SPR
U14
58.30
+11.74
58
DNF
DNF
61
90
KADRNKA Markus
GBR
M
SPR
U14
51.48
+04.92
21
DNF
DNF
62
89
PYE Ryan
GBR
M
ATC
U14
58.77
+12.21
62
DNF
DNF
63
88
UPTON Jack
GBR
M
AMB
U14
49.40
+02.84
10
51.84
+03.91
11
01:41.24
64
142
BESSELAAR Tobias
NED
M
U16
56.75
+10.19
49
54.89
+06.96
26
01:51.65
65
125
MCINTYRE Scott
GBR
M
BSC
U16
56.05
+09.49
47
56.06
+08.13
32
01:52.11
66
129
TUBBS Charlie
GBR
M
PRE
U16
54.46
+07.89
38
55.20
+07.27
29
01:49.66
67
124
HALL Alistair
GBR
M
ATC
U16
52.85
+06.29
32
54.20
+06.27
21
01:47.06
68
119
DAVIES Alex
GBR
M
JRS
U16
52.58
+06.02
29
54.98
+07.05
27
01:47.56
69
122
ALDRIDGE-BATE William
GBR
M
SPR
U16
52.37
+05.81
28
56.35
+08.43
36
01:48.73
70
140
DE RUITER Thijmen
NED
M
U16
52.31
+05.75
27
56.64
+08.72
39
01:48.96
71
133
WATERMAN Sam
NED
M
U16
50.06
+03.50
14
DNF
DNF
72
138
RAMPTON Thomas
GBR
M
EVO
U16
49.96
+03.40
13
52.06
+04.13
12
01:42.03
73
132
VAN WINDEN Niels
NED
M
U16
49.13
+02.57
7
50.26
+02.33
2
01:39.39
74
135
VD HEUVEL Kaj
NED
M
U16
48.99
+02.43
6
51.34
+03.41
9
01:40.33
75
126
HUISMAN MURO Kaylan
GBR
M
AMB
U16
48.92
+02.36
5
DNF
DNF
76
118
CASE Toby
GBR
M
AMB
U16
48.51
+01.95
4
50.39
+02.46
5
01:38.91
77
117
GALMARINI Josh
GBR
M
U16
48.31
+01.75
3
51.26
+03.33
8
01:39.57
78
116
O'BRIEN Seamus
GBR
M
EVO
U16
47.58
+01.02
2
50.29
+02.37
3
01:37.88
79
121
PARKER-SWIFT Jack
GBR
M
DHO
U16
56.93
+10.37
51
01:00.21
+12.28
55
01:57.14
80
136
VAN LEEUWEN Joas
NED
M
U16
57.00
+10.44
52
DNF
DNF
81
134
JEYNES ELLIS Alistair
GBR
M
BLG
U16
01:03.36
+16.80
73
01:03.05
+15.12
62
02:06.41
82
145
VERVOORT Max
NED
M
SEN
52.75
+06.19
31
54.02
+06.09
19
01:46.77
83
146
EVERS Ezra
NED
M
U18
51.74
+05.18
22
53.98
+06.05
18
01:45.73
84
144
VRIJ Julian
NED
M
U18
49.90
+03.34
12
DNS
DNS
85
143
TROUP Kieran
GBR
M
AMB
U18
46.56
0.00
1
47.92
0.00
1
01:34.48
Event Ranking
RNK
BIB
NAME
NATION
GENDER
CLUB
CATEGORY
Run 1
Run 2
TOTAL
DIFF
1
143
TROUP Kieran
GBR
M
AMB
U18
46.56
47.92
01:34.48
0.00
2
116
O'BRIEN Seamus
GBR
M
EVO
U16
47.58
50.29
01:37.88
+03.39
3
118
CASE Toby
GBR
M
AMB
U16
48.51
50.39
01:38.91
+04.42
4
132
VAN WINDEN Niels
NED
M
U16
49.13
50.26
01:39.39
+04.91
5
117
GALMARINI Josh
GBR
M
U16
48.31
51.26
01:39.57
+05.08
6
72
FOSTER Sophie
GBR
F
AMB
U16
49.23
50.36
01:39.59
+05.11
7
135
VD HEUVEL Kaj
NED
M
U16
48.99
51.34
01:40.33
+05.84
8
59
LAM Noa
NED
F
U14
49.22
51.44
01:40.66
+06.17
9
77
HORTON Siena
GBR
F
AMB
U16
49.88
51.21
01:41.09
+06.61
10
88
UPTON Jack
GBR
M
AMB
U14
49.40
51.84
01:41.24
+06.76
11
75
SCRANAGE-HARRISON Eleanor
GBR
F
HEM
U16
50.33
51.24
01:41.57
+07.09
12
138
RAMPTON Thomas
GBR
M
EVO
U16
49.96
52.06
01:42.03
+07.54
13
71
CATLIN Glesni
GBR
F
AMB
U16
50.48
52.98
01:43.47
+08.98
14
81
LEWANDOWSKI-KATZ Amélie
NED
F
U16
52.14
52.43
01:44.58
+10.09
15
111
STANWAY Kayne
GBR
M
AMB
U14
51.24
53.96
01:45.20
+10.71
16
87
HEIJDEMANN Roosmieke
NED
F
U18
51.31
54.22
01:45.53
+11.04
17
146
EVERS Ezra
NED
M
U18
51.74
53.98
01:45.73
+11.24
18
73
CLARKE Holly
GBR
F
U16
51.75
54.05
01:45.80
+11.31
19
107
BLYTH Ruaridh
GBR
M
SSC
U14
53.22
53.29
01:46.52
+12.04
20
83
STRUTHERS Ciorstaidh
GBR
F
AMB
U18
52.27
54.37
01:46.65
+12.16
21
145
VERVOORT Max
NED
M
SEN
52.75
54.02
01:46.77
+12.29
22
79
GRANT Andrena
GBR
F
ATC
U16
52.24
54.63
01:46.87
+12.38
23
124
HALL Alistair
GBR
M
ATC
U16
52.85
54.20
01:47.06
+12.57
24
108
PARKER Travis
GBR
M
AMB
U14
52.69
54.68
01:47.38
+12.89
25
119
DAVIES Alex
GBR
M
JRS
U16
52.58
54.98
01:47.56
+13.07
26
122
ALDRIDGE-BATE William
GBR
M
SPR
U16
52.37
56.35
01:48.73
+14.24
27
140
DE RUITER Thijmen
NED
M
U16
52.31
56.64
01:48.96
+14.47
28
70
BARTLETT Honor
GBR
F
AMB
U14
54.25
55.13
01:49.38
+14.90
29
129
TUBBS Charlie
GBR
M
PRE
U16
54.46
55.20
01:49.66
+15.17
30
67
THOMPSON Niamh
GBR
F
EVO
U14
53.47
56.46
01:49.94
+15.45
31
102
SMITH Nathan
GBR
M
AMB
U14
53.90
56.27
01:50.18
+15.69
32
105
SMITH Roli
GBR
M
ATC
U14
54.64
56.09
01:50.74
+16.25
33
76
VESELY Miranda
GBR
F
U16
55.05
55.95
01:51.00
+16.51
34
69
DUSSEAU Ella
NED
F
U14
55.15
56.14
01:51.30
+16.81
35
85
LYNCH Annmarie
GBR
F
DHO
U18
53.64
57.94
01:51.59
+17.10
36
142
BESSELAAR Tobias
NED
M
U16
56.75
54.89
01:51.65
+17.16
37
60
GIBSON Sophie
GBR
F
AMB
U14
55.40
56.37
01:51.78
+17.29
38
54
MARTIN Allegra
GBR
F
SPR
U14
55.13
56.83
01:51.96
+17.47
39
64
KAMALY-ASL Anna
GBR
F
JRS
U14
56.67
55.29
01:51.96
+17.48
40
125
MCINTYRE Scott
GBR
M
BSC
U16
56.05
56.06
01:52.11
+17.63
41
94
BAGGALEY Fraser
GBR
M
ATC
U14
55.33
57.87
01:53.20
+18.71
42
57
MANN Madeleine
GBR
F
AMB
U14
55.64
58.04
01:53.69
+19.20
43
52
VESELY Ophelia
GBR
F
U14
56.79
58.13
01:54.92
+20.44
44
96
ALDRIDGE-BATE Ben
GBR
M
SPR
U14
58.39
57.27
01:55.66
+21.18
45
115
POTHOVEN Abel
NED
M
U14
57.32
58.74
01:56.06
+21.58
46
110
FENIJN Floris
NED
M
U14
57.29
59.63
01:56.92
+22.44
47
74
CHAPMAN Chloe
GBR
F
U16
57.80
59.34
01:57.14
+22.66
48
121
PARKER-SWIFT Jack
GBR
M
DHO
U16
56.93
01:00.21
01:57.14
+22.66
49
101
AUSTIN Theo
GBR
M
PRE
U14
58.83
59.15
01:57.98
+23.49
50
114
NIJVELD Thijs
NED
M
U14
59.13
59.48
01:58.62
+24.13
51
53
PETERSON Lexie
GBR
F
JRS
U14
59.00
59.70
01:58.71
+24.22
52
97
SPAARGAREN Thiemen
NED
M
U14
58.49
01:00.60
01:59.10
+24.61
53
93
MCINTYRE Ross
GBR
M
BSC
U14
54.97
01:04.18
01:59.15
+24.67
54
98
HODGE Ryrie
GBR
M
U14
59.38
01:00.06
01:59.45
+24.96
55
84
ATKINSON Molly
GBR
F
DHO
U18
57.98
01:01.79
01:59.78
+25.29
56
112
BUNTON Ryan
GBR
M
PRE
U14
58.28
01:01.56
01:59.84
+25.36
57
80
DE CAESEMAEKER Enya
NED
F
U16
59.43
01:00.94
02:00.38
+25.89
58
99
MCCOOL Luke
GBR
M
U14
01:01.80
59.16
02:00.96
+26.48
59
103
SUTTORP Olivier
NED
M
U14
59.96
01:01.81
02:01.77
+27.28
60
65
DE BLAEIJ Zoë
NED
F
U14
01:00.60
01:01.23
02:01.83
+27.34
61
55
HOLMAN Louise
GBR
F
ATC
U14
01:01.61
01:03.53
02:05.14
+30.66
62
134
JEYNES ELLIS Alistair
GBR
M
BLG
U16
01:03.36
01:03.05
02:06.41
+31.93
63
68
HALL Molly
GBR
F
GDN
U14
01:05.10
01:06.03
02:11.14
+36.65
64
109
HUTCHINGS Daniel
GBR
M
PRE
U14
01:05.66
01:07.09
02:12.76
+38.27
65
78
BREEN Ellen
GBR
F
SPR
U16
01:06.01
01:07.03
02:13.05
+38.56
66
51
BRYER Lucy
GBR
F
SPR
U14
01:06.64
01:09.80
02:16.45
+41.96
67
56
JOVANOVICH Rose
GBR
F
SPR
U14
01:18.96
01:13.07
02:32.03
+57.55
62
ALLAN Phoebe
GBR
F
ATC
U14
DNS
58.56
DNS
63
PETIT Claire
NED
F
U14
DNS
DNS
DNS
66
DONNERS Evy
NED
F
U14
DNS
DNS
DNS
82
FOSTER Olivia
GBR
F
U18
DNS
DNS
86
BRENNAN Laoise
GBR
F
DHO
U18
DNS
DNS
106
BIDWELL Fergus
GBR
M
PRE
U14
DNS
DNS
DNS
137
GIJSEN Philippe
NED
M
U16
DNS
DNS
104
WOOLLEY Kieran
GBR
M
EVO
U14
DNF
52.97
DNF
113
CHRISTIAANS Daan
NED
M
U14
DNF
DNS
DNS
120
BUTTERWORTH Thomas
GBR
M
EVO
U16
DNF
DNF
123
DE POURTALES Louis
GBR
M
BSA
U16
DNF
DNF
127
FAIRFULL Max
GBR
M
DHO
U16
DNF
DNF
128
PINI Maximilian
GBR
M
AMB
U16
DNF
DNF
130
CLYDE Sam
GBR
M
ATC
U16
DNF
DNF
131
ROLFE Joshua
GBR
M
U16
DNF
DNF
139
MCCOOL Matthew
GBR
M
U16
DNF
DNF
141
BAILLIE Rory
GBR
M
PRE
U16
DNF
DNF
95
WHITEHEAD Marlon
GBR
M
U14
DSQ
01:03.09
DSQ
61
GERZON Femke
NED
F
U14
58.36
DNS
DNS
144
VRIJ Julian
NED
M
U18
49.90
DNS
DNS
58
WAKEFORD Isabella
GBR
F
DHO
U14
01:02.02
DNF
DNF
89
PYE Ryan
GBR
M
ATC
U14
58.77
DNF
DNF
90
KADRNKA Markus
GBR
M
SPR
U14
51.48
DNF
DNF
91
ALDRIDGE-BATE Charlie
GBR
M
SPR
U14
58.30
DNF
DNF
92
METHERINGHAM Zachary
GBR
M
EVO
U14
50.64
DNF
DNF
100
LENNOX William
GBR
M
ASC
U14
51.46
DNF
DNF
126
HUISMAN MURO Kaylan
GBR
M
AMB
U16
48.92
DNF
DNF
133
WATERMAN Sam
NED
M
U16
50.06
DNF
DNF
136
VAN LEEUWEN Joas
NED
M
U16
57.00
DNF
DNF